158210-0120-3625/10-S-6 3m SINGLE ENDED CABLE ASSEMBLY 10 P 10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable 0.500' (152.40mm, 6.00")
Part Nnumber
158210-0120-3625/10-S-6
Description
SINGLE ENDED CABLE ASSEMBLY 10 P 10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable 0.500' (152.40mm, 6.00")
Producer
3m
Basic price
Categories Cable Assemblies Rectangular Cable Assemblies Manufacturer 3M Series 158 Part Status Active Connector Type Socket to Cable Number of Positions 10 Number of Rows 2 Pitch - Connector 0.079" (2.00mm) Pitch - Cable 0.039" (1.00mm) Length 0.500' (152.40mm, 6.00") Features - Color Gray, Ribbon Shielding Unshielded Usage - Cable Termination IDC Contact Finish Gold Contact Finish Thickness 30µin (0.76µm)
Following Parts
Random Products
(keyword 158210-0120-3625/10-S-6 3m SINGLE ENDED CABLE ASSEMBLY 10 P 10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable 0.500' (152.40mm, 6.00"))